Ben Kimim?

Kısaca kendimden bahsetmek gerekirse..

1971’de dünyanın en güzel şehri İstanbul'da doğdum. 

Yüksek öğrenimimi University of Southern Maine’de (Portland) siyasal bilgiler ve biraz müzik branşında okudum.  

Ambalaj sektöründe yönetici olarak çalışmaktayım: 
  • Türkiye Genel Müdürü sıfatıyla profesyonel olarak çalıştığım dünyanın en büyük matbaa mürekkebi üreticilerinden olan Siegwerk Corporation firması. Fleksibl, Etiket, Tütün, Ofset ve Oluklu Mukavva endustrilerine baski murekkebi uretimi ve satisi gerceklestiriliyor.
  • Murahhas Aza olarak gorev yaptigim aile işim Almelek A.Ş. Ambalaj firmalarına cesitli hammaddeler icin uretim ve distribütörlük yapiyor ve bunun yanısıra Almelek Sanat Galerisi’yle sanata hizmet ediyor. 


İngilizce Öğretmeni olan eşim Vedya, oğlum Can (7y) ve kızım Ela (2y) ile Caddebostan, Istanbul'da yaşıyoruz. 

Bunların dışında kendimi geliştirdiğim amatör hobilerim: Üç kitap yazarıyım (Ağırlamanın Püf Noktaları, İş’te Kahkaha, Istanbulite), Besteciyim, Yoğun bir kitap okuyucusuyum, Açık Deniz Maraton yüzücüsüyüm, Müzik teması üzerine dünya sineması filmleri koleksiyoneriyim.  

Okumak söz konusu olduğunda son yıllarımı Türk-Dunya edebiyatı/tarihi (roman-şiir-tiyatro-araştırma eserleri) okumaya adadığımı söyleyebilirim. Ozellikle Türk dilinin -ana dilim olmasından dolayı- üzerinde uzmanlaşmış yazarların eserlerini okumaktan ayrı bir keyif almaktayım.  Şu ana kadar 47 Türk yazarının (36’sı klasik) toplamda 300'den fazla romanını okudum. Klasik romancılardan 22 tanesinin roman külliyatlarını bitirmekten mutluluk duyuyorum. Okudugum eser hangi konuda/edebi türde olursa olsun, kitabın arkasına bir 'inceleme' yazmayı alışkanlık haline getirdim. Bunu tüm okuyuculara oneriyorum. 

Okuduğum kitaplar üzerine gözlem ve hislerimi ‘ilgili’ okuyuculara sunabildiğim için çok memnunum. 

Paylaşmak, hayata huzur, anlam ve heyecan katıyor...

Bana ulaşmak isterseniz, kontakt bilgilerim: 

Sevgi ve Saygılarımla, 

Alper Almelek 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme