Misyonum

Sevgili Okuyucular,

Hatırı sayılır bir süredir bir kitabı okumaya başlamadan önce kitabın ön kapağının arkasına okumaya başladığım tarihi ve o sırada bulunduğum şehri yazıyor, altını paraflıyorum. Hemen altına da AAKA kaşesini (Alper Almelek Kitap Arşivi) vurup logonun sağ tarafındaki çıkıntıya eserin arşiv numarasını yazıyorum. Şu anda 900’e yaklaşmaktayım.

Aynı şekilde kitabı okumayı bitirdiğimde de kitabın son sayfalarına önce eserin konusunun özetini yazıyor, gözlemlerimi arkasına ekliyorum. Bu yazıya bir nevi ‘Edebiyat İncelemesi’ diyebiliriz. ‘Eğer’ diye düşünüyorum, yazar bu kitabı yazmak için şu kadar zaman harcamışsa ben de bir gayret ve zaman sarfedip kitabın arkasına bir kompozisyon yazarak yazara olan saygı borcumu ödemeliyim. Bu uygulamamın büyük bir faydası da ileride bu kitapta yazılanları unutmaya başladığımda, dönüp, yazdığım kompozisyonu okuyarak herşeyi tekrar hatırlayabilmem ve daha da önemlisi kitabın bende bıraktığı zevki hayatım boyunca bu şekilde tekrar tatmaya devam etmemdir. İşte bu mantıktan yola çıkarak bir kitap blogu oluşturmak ve yazdıklarımı benim gibi meraklı ve heyecanlı başka okuyucularla paylaşmayı arzu ettim.

AAKA arşivimde Genel konuların yanısıra ağırlıklı olarak Türk Edebiyatı ve Tarihi olmak üzere ayrıca Dünya Edebiyatı ve Tarihi eserleri bulunmaktadır. Okuduğum edebi türler: Roman, Hikaye, Şiir, Anı, Araştırma-Makale, Tiyatro üzerinedir. Arşivimde 250 civarı Türk ve yabancı yazarların eserleri bulunmaktadır.

Amacım okuyucunun nacizane edebiyat incelemelerimi okuyarak eser hakkında fikir sahibi olması ve bu bilgileri başka ilgi duyan kişilerle paylaşmasına imkan vermektir.

Umarım kitap blogumu zevkle okur faydalanırsınız.

Heyecanımla,
Alper Almelek 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme